جلسه شورای شهر تهران

دو مطالبه شورای شهری‌ها از قالیباف

ایرانیان_رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تعامل مجلس و شورای شهر گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و درآمد پایدار برای شهرداری‌ها در مجلس باید پیگیری شود.


به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در دویست و شانزدهمین جلسه شورای شهر با اشاره به آغاز فعالیت مجلس یازدهم افزود: شورای شهر و مجلس دو رکن مردم‌نهاد در نظام جمهوری اسلامی هستند و با تعامل سازنده می‌توانند مطالبات مردم را تحقق بخشند.
وی گفت: رئیس مجلس در حال حاضر فردی است که در حوزه مدیریت شهری تهران فعالیت و در این زمینه تجارب زیادی را کسب کرده است و می‌تواند گام‌های مؤثری جهت رفع معضلات شهر بردارد.
رئیس شورای شهر تهران افزود: تأمین بودجه برای توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها انتظار ما از مجلس یازدهم است.
محسن هاشمی درباره بازگشایی ادارات و نهاد‌ها نیز گفت: زمان دقیق کشف واکسن هنوز مشخص نیست و بسیاری از کشور‌های درگیر با بیماری کرونا تصمیم گرفته‌اند که فعالیت اجرایی‌شان را شروع کنند که ایران هم جزو این کشورهاست.
وی افزود: تلاش می‌کنیم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی فعالیت‌های جاری و عادی را ادامه دهیم تا رونق اقتصادی نیز ایجاد شود.
رئیس شورای شهر تهران گفت: حمل و نقل عمومی دچار رکود سنگینی شده و لازم است که اقدامات مؤثر جهت رفع این مشکل به ویژه در پایتخت انجام شود.
 
 مطالعات گسل‌های شهر تهران انجام نشده است
عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره انجام نشدن مطالعات بر روی گسل‌های شهر تهران به شهرداری تذکر داد.
آرش حسینی میلانی در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: در دو زلزله اخیر گسل مشا تحرکاتی داشته، اما مطالعه دقیقی بر روی گسل‌های شهر تهران در سال‌های اخیر انجام نشده است.
میلانی افزود: در سال‌های اخیر بودجه مربوط به مطالعات درباره گسل‌های اطراف تهران مورد بی مهری قرار گرفته است و این موضوع می‌تواند پیامد‌های بدی برای شهر تهران و شهروندان داشته باشد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: مقابله با تأثیر مخرب ناشی از زلزله در شهر تهران مستلزم انجام مطالعات دقیق و کارشناسی بر روی گسل‌های شهر تهران است و اگر این مطالعات انجام نگیرد نمی‌توان برای مقابله با زلزله آماده شد.
وی ادامه داد: طبیعت با دو زلزله اخیر به ما یادآور شده است که خطر در کمین است و همه کارشناسان نگرانی خود را از بروز زلزله هشدار داده اند و نباید از این موضوع و خطر غفلت کرد.


کد خبر : 48812 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۳/۱۱