به بهانه یکسالگی پایگاه خبری تحلیلی ایران مراسم نیوز

درگذشتگی یکسال! گزارش، یادداشت و گفت‌و‌گو

ایرانیان_ مدیرمسئول و صاحب امتیاز پایگاه خبری تحلیلی ایران مراسم نیوز به بهانه یکسالگی این پایگاه خبری بیان کرد: فرمول موفقیت در رسانه، شنیدن نگاه مخاطب است.


در این سال­های فعالیت که قریب به دو دهه شد، در مسیر توسعه فردی و توسعه شرکتی بارها شکست خوردم، روز را دوباره شروع کردم. سخت گذشت، اما گذشت و در نهایت آنقدر دستخوش تغییر شدیم تا امروزمان را بسازیم.

در این فرمول، یک نقطه مشترک و روشن امید راهمان می­شد؛ که آن­هم پشتکار است. مبادا فکر کنیم پشتکار تنها یک واژه و یا شاخص توسعه است، که همه­مان مزه­اش را بارها چشیده­ایم. البته ربطش فقط به کسب و کار نیست، زندگی هم بارها طعم تُرد و خوش­رنگ پشتکار را شنیده است. حال اگر کسب و کار، رسانه باشد پشتکار بیشتر نیاز است.

خانه ­های کاه گلی بالا محله، ستون ثابت یادداشت ­هایم در سال 1380 در روزنامه جام جم اولین تجربه روزنامه­ نگاریم شد و من صادقانه با حمایت دبیر اجتماعی وقت روزنامه خاطراتی را نوشتم که مخاطبش را پیدا کرد. یادم هست آقا محمد جوان با اراده، کوشا و توانیابی (معلول) که به همراه خانواده­اش ساکن یکی از روستاهای غربی ایران عزیزمان بودند. او از روستا به شهر می ­آمد تا با نویسنده این سلسله یادداشت ­ها تلفنی صحبت کند و تقاضایش را بگوید. با پشتکار و اراده­ای که داشت بارها با تحریریه تماس گرفت تا بالاخره برایم این افتخار حادث شد. این وسعت رسانه است که انسان­ها را به هم نزدیک می­کند. این ارتباط حال هر دومان را خوب می­کرد و من سعی می­کردم نوشتن را صادقانه­ تر ادامه دهم.

بگذریم، این دو دهه فعالیت اجتماعی و اقتصادی گذشت و برای دومین بار جرأت پیدا کردم، کارآفرینی را مزه کنم. وقتی یکسال پیش سایت خبری ایران مراسم نیوز را با تجربه­ های قبلی­ ام و ساعت­ ها هم­فکری که با پیشکسوتان صنعت همایش و نمایشگاهی داشتم، به عنوان رسانه ­ی مرجع و تخصصی این صنعت تاسیس و با همراهی همکارانم در تحریریه شروع بکار کردیم، فرمول موفقیت در رسانه را یکبار از ذهن گذراندیم و متعهد شدیم، نگاه مخاطب را بشنویم.

آری یکسال گذشت، در این مدت کلی گزارش و تحلیل نوشتیم و مصاحبه داشتیم با عالیجنابانی که هر کدامشان صدایی شایسته داشتند و دلی رئوف و ما را برای رسیدن به آن­چه فکر می­کردیم، قدرت می­دادند. نقدهایشان را شنیدیم و با آب طلا نوشتیم و تمام قد بهره بردیم. نقدهایی که هر کدام­شان اکسیر راه­مان شدند.

در این یکسال بیش از هفت هزار رویداد داخلی و خارجی را در قالب گزارش، خبری کردیم. برخی از این اخبار را به نقل از صاحبین خبر و یا به نقل از سایر رسانه­ ها منتشر کردیم و بخشی را به قلم همکارانم و به صورت اختصاصی در ایران مراسم نیوز به تولید رساندیم که از نگاه مخاطبان گرامی، شنیده شد. این را هم بگویم برای شروع و گذراندن امور از سرمایه شخصی هزینه کردیم و با همت همکارانی که دلسوزانه همراه شدند این یکسال سخت و شیرین را با امید اینکه ما را شنیده باشید، گذراندیم.

به زودی نیز گزارش یکسال فعالیت پایگاه خبری تحلیلی ایران مراسم نیوز را منتشر خواهیم کرد تا ما را به نقد بنشینید، که اگر غیر از این باشد اخبارمان، کِدر می­شود.

در پایان ضمن تشکر مجدد از یکایک شما مخاطبان گرامی، از تمامی همکارانم که دلسوزانه همراه شدند و همچنین بزرگوارانی که ما را راهنمایی و حمایت کردند و فرصت­هایی را پیش رویمان گذاشتند، سپاسگزارم.

و من ا... توفیق

سید حجت هاشمی یرکی

صاحب امتیاز و مدیرمسئول

پایگاه خبری تحلیلی ایران مراسم نیوز


کد خبر : 44732 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷