سفیر ایران در عراق اعلام کرد؛

تعامل ایران و عراق طایفه‌ای نیست

ایرانیان_تعامل تهران و عراق طایفه‌ای نیست و برخلاف خواسته آمریکا، دو کشور باید در راستای منافع ملت‌های خود عمل کنند.


به گزارش شبکه خبری ایرانیان، سفیر ایران در عراق تاکید کرد تعامل تهران و بغداد مبتنی بر مسائل طایفه‌ای نیست و برخلاف خواسته آمریکا، دو کشور باید در راستای منافع ملت‌های خود عمل کنند.
ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی الاتجاه گفت: روابط بین دو کشور برادر ایران و عراق روابطی جدی است، زیرا این دو کشورِ مسلمان روابط تاریخی، اجتماعی، جغرافیایی و منطقه‌ای محکمی دارند و به یکدیگر نیازمند هستند.
برخی طرف‌ها به علت این روابط شادمان و برخی ناراحت هستند. کشور‌هایی که پیشرفت این دو کشور را نمی‌خواهند، از روابط بین دو کشور ناراحت هستند و قدرت دو کشور را ضعفی برای خود می‌دانند.
وی افزود حمایت‌های ایران از عراق در مبارزه با داعش و دیگر زمینه ها، با درخواست دولت این کشور بوده است.
ایرج مسجدی افزود: همکاری بین ایران و عراق مبتنی بر مسائل طایفه‌ای نیست. ایران از عراق دفاع می‌کند. تروریست‌های داعش مناطقی متعلق به اهل سنت را اشغال کردند. این در حالی است که ایران برای آزادسازی این مناطق از دست داعش به بغداد کمک کرد؛ اما کشور‌هایی که خیرخواه ملت عراق نیستند، این گونه تبلیغ می‌کنند که ایران بر اساس طایفه‌ای گری با عراق تعامل می‌کند و برخی برای ایجاد تفرقه بین ایران و عراق تلاش می‌کنند. در برخی موارد، عراق به کمک‌های ایران و در برخی موارد، تهران به کمک‌های بغداد نیازمند است.
وی افزود آمریکا به منافع ملت‌های ایران و عراق توجهی نمی‌کند، بلکه فقط منافع خود را می‌بیند. ما هم باید به فکر دفاع از منافع ملت خود باشیم. ایران در خصوص مسائل سیاسی عراق مداخله نکرده است و هرگز چنین کاری انجام نخواهد داد. ایران حامی دولت عراق بوده است و کمک‌های ایران به عراق در مبارزه با داعش، بهترین گواه در این زمینه است.


کد خبر : 35878 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۱۱