سفیر نیوزیلند خواستار تقویت روابط با ایران شد

ایرانیان_سفیر نیوزیلند با بیان اینکه ، سازمان ملی استاندارد ایران نقش حساس و ویژه ای در بهبود مسائل و رفع مشکلات تجاری میان دو کشور دارد، خواستار تقویت همکاری های دوجانبه با این سازمان شد.


به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران، « همیش مک مستر » سفیر نیوزیلند در ایران، برای تقویت روابط تجاری میان دو کشور ، صبح امروز با معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و گفت و گو کرد.

سفیر نیوزیلند در این نشست با بیان اینکه ، سازمان ملی استاندارد ایران نقش حساس و ویژه ای در بهبود مسائل و رفع مشکلات تجاری میان دو کشور دارد، خواستار تقویت همکاری های دوجانبه با این سازمان شد.

همچنین مسلم بیات، معاون سازمان ملی استاندارد در این نشست با اشاره به روابط مناسب دو کشور ابراز امیدواری کرد، به زودی تفاهم نامه همکاری بین دو کشور امضا و مبادله شود.

بیات پس از ارایه گزارش فعالیت ها و همکاری های مشترک سازمان ملی استاندارد ایران و کشور نیوزیلند گفت: واردات هر گونه کالا از نیوزیلند بر اساس استانداردهای تدوین شده سازمان ملی استاندارد ایران خواهد بود و واردکنندگان این کشور باید آنرا مدنظر داشته باشند.

در این نشست مقرر شد، جزئیات پیش نویس تفاهم نامه همکاری تجاری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و نیوزیلند برای امضا تعیین شود، تا امکان پذیرش تاییدیه های انطباق از سوی وزارت صنایع پایه نیوزیلند، به شرط انطباق با استانداردها و الزامات کشور ایران، وجود خواهد داشت.

همچنین پیش بینی شد، در بلند مدت، پس از مبادله اطلاعات علمی- پژوهشی و برگزاری جلسات فنی و ارزیابی ریسک، امکان به روز رسانی استانداردها بر اساس یافته های علمی و همکاری های علمی میان دو کشور ادامه یابد.

تقویت همکاری های مشترک در حوزه های نظارتی چون سازمان ملی استاندارد ایران می تواند نقش بسزایی در تسهیل تجارت و جلوگیری از هدررفت منابع ناشی از عدم انطباق کالاها در گمرکات کشور داشته باشد و دستاوردهای علمی می تواند نقش بسزایی در افزایش همکاری های تجاری دو کشور داشته باشد.


کد خبر : 33780 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵/۰۴