اجرای برنامه های ستادگردشگری شهرداری تهران به مناسبت روز جهانی گردشگری با شعار «گردشگری و اشتغال؛ آینده ای بهتر برای همگان»
تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت: 08:24:48


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 43137 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ ۲۲:۴۳                 شهری و رفاهی

مهدی سیف اعلام کرد:

اجرای برنامه های ستادگردشگری شهرداری تهران به مناسبت روز جهانی گردشگری با شعار «گردشگری و اشتغال؛ آینده ای بهتر برای همگان»


ایرانیان_مهدی سیف در تشریح برنامه های شهرداری تهران به مناسب روز جهانی و هفته ملی گردشگری (پنجم تا ۱۱ مهر) اظهار داشت: امسال با تصمیم وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گرامیداشت این هفته از تمرکز در تهران خارج و قرار است ویژه برنامه هایی در استان های سیستان و بلوچستان، کردستان و سمنان برگزار شود که با مذاکراتی برنامه های هفته گردشگری در تهران برعهده شهرداری تهران است.


اجرای برنامه های ستادگردشگری شهرداری تهران به مناسبت روز جهانی گردشگری با شعار «گردشگری و اشتغال؛ آینده ای بهتر برای همگان»

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،نشست خبری مهدی سیف رئیس ستادگردشگری شهرداری تهران ،عصر روز چهارشنبه به  تشریح برنامه های شهرداری تهران به مناسب روز جهانی و هفته ملی گردشگری (پنجم تا ۱۱ مهر) با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

مهدی سیف در این نشست خبری اظهار داشت: امسال با تصمیم وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گرامیداشت این هفته از تمرکز در تهران خارج و قرار است ویژه برنامه هایی در استان های سیستان و بلوچستان، کردستان و سمنان برگزار شود که با مذاکراتی برنامه های هفته گردشگری در تهران برعهده شهرداری تهران است.

سیف گفت :پنجم مهر(۲۷ سپتامبر) روز جهانی گردشگری و شعار امسال این روز «گردشگری و اشتغال؛ آینده ای بهتر برای همگان» انتخاب شده است.

وی افزود: برنامه های هفته گردشگری با افتتاح نمایشگاه عکس «دور تهران بگردیم» در نگارخانه شرق شهر با حضور جمعی از مسئولان حوزه گردشگری آغاز می شود.

سیف ادامه داد: همچنین پنجم مهر ساعت ۱۵ خودروهای کلاسیک با هدف یادآوری تهران قدیم از مسیر تقاطع کارگر- بلوار کشاورز تا میدان هفت تیر حرکت می کنند و این خودروها در مسیر بازگشت از میدان و خیابان ولیعصر(عج)، تجریش، میدان قدس، خیابان شریعتی عبور کرده و در نهایت در باغ موزه قصر متوقف خواهند شد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران بیان کرد: با هماهنگی موزه سینما و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم های مستند فاخر با موضوع تهران از جمله «میدان بی حصار»، «عودلاجان»، «باغ های گمشده»، «آرامستان»، «بهارستان خانه ملت» و «اهالی خیابان یک طرفه» هفتم و هشتم مهر ساعت ۱۰ به صورت رایگان در موزه سینما اکران خواهد شد و همچنین یادبود حمید سهیلی مستندساز برجسته هشتم مهر با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران در این موزه برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش گرامیداشت هفته گردشگری هشتم مهر از ساعت ۸ تا ۱۲ در برج میلاد اظهارداشت: اعضای شورای اسلامی شهر تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، مسئولان حوزه گردشگری، فعالان بین الملل حوزه گردشگری، در این همایش حضور خواهند داشت و به دانشجویان و علاقه مندان حوزه گردشگری شرکت کننده در این همایش با هماهنگی دانشگاه علامه طباطبایی گواهی نامه اعطا خواهد شد.
سیف با اشاره به روز نهم مهر، روز جهانی سالمند گفت: به مناسبت این روز، تور گردشگری باغ گیاه شناسی با حضور جمعی از سالمندان برگزار می شود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران افزود: در ادامه طرح «موزه و دانش آموز» که سال گذشته با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل آموزش شهروندی با هدف فرهنگسازی برای بازدید از موزه و گردشگری اجرا شد، این طرح امسال دهم مهر با محوریت بازدید دانش آموزان از میدان مشق و موزه ملک اجرا می شود.

وی بیان کرد: ۱۱ مهر، طرح «پرسه در شهر» که نوروز امسال با حضور شهروندان و همراهی راهنمایان گردشگری برگزار شد، از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در هشت مسیر از جمله خیابان ولیعصر(عج)، سنگلج، عودلاجان، میدان انقلاب، تهران عتیق، ری، شمیران، مسیر مشروطه با هدف معرفی مقاصد گردشگری و در صورت امکان بازدید از مکان های شاخص اجرا می شود.

سیف با اشاره به برنامه های ستاد گردشگری شهرداری تهران به مناسبت هفته تهران(۱۲ تا ۱۸مهر) اظهارداشت: به مناسبت این هفته جمعه(۱۲ مهر) طرح پرسه در شهر اجرا می شود، همچنین ۱۳ مهر برنامه « Scott Kelby Photo Walk» به همت کوروش یزدانی نماینده این طرح در مسیر خیابان ایرانشهر تا پارک هنرمندان اجرا می شود و عکس ها برای داوری به نمایندگی اصلی ارسال می شود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از امضای تفاهم نامه گردشگری با هدف همکاری و تبادل تجربیات در این حوزه با شهرهای همجوار تهران از جمله ورامین، قم، کرج، کاشان، قزوین و دماوند خبر داد و گفت: تهران به دلیل وجود پایانه ها و فرودگاه ها همواره به عنوان شهری برای گذر مورد استفاده گردشگران است که با امضای این تفاهم ها سعی می کنیم از ظرفیت شهرهای همجوار برای تقویت گردشگری بهره مند شده و با معرفی مسیرهای گردشگری تهران را به مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

وی با اشاره به برگزاری نشست «عصرانه به وقت گردشگری» با موضوع موزه های تهران در روز ۱۴ مهر در موزه رضا عباسی افزود: ۱۵ مهر برنامه مشترکی با موزه ملی ایران به مناسبت گرامیداشت هفته تهران خواهیم داشت.

سیف بیان کرد: به مناسبت ۱۶ مهر؛ روز جهانی کودک، نشست تخصصی تهران شناسی با محوریت اکوتوریسم و طبیعت گردی کودکان در مجموعه سوارکاری و چوگان نوروزآباد برگزار می‌ شود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری دوره آموزشی تهران شناسی برای کانون های گردشگری مناطق ۲۲ گانه در روز ۱۷ مهر اظهارداشت: ۱۸ و ۱۹ مهر نیز طرح پرسه در شهر اجرا خواهد شد و همچنین برنامه پاراتور (تورهای گردشگری برای معلولان) خواهیم داشت.کلمات کلیدی


captcha