داخلی سازی بیش از ۵۰ درصد دو محصول جدید
تاریخ: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 06:32:44


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 43015 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۹:۳۱                 صنعت،معدن، تجارت

در مراسم رونمایی از کامیونت و مینی بوس؛

داخلی سازی بیش از ۵۰ درصد دو محصول جدید


ایرانیان_مدیرعامل بهمن دیزل: دو محصول جدید مینی بوس و کامیونت شیلر این گروه با داخلی سازی بیش از ۵۰ درصدی و بر اساس نیاز کشور تولید شده است


داخلی سازی بیش از ۵۰ درصد دو محصول جدید

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، آقای مرتضی شفیعی در مراسم رونمایی از این دو محصول جدید افزود: به غیر از موتور و گیربکس، بقیه مجموعه‌های این دو محصول از جمله قوای محرکه، مجموعه بدنه، مجموعه دسته سیم و سیستم تعلیق داخلی است که بنا داریم این میزان داخلی سازی را نیز افزایش دهیم.
وی گفت: با متمرکز کردن ساختمان‌های پراکنده در تهران متعلق به گروه بهمن دیزل در مجموعه تولیدی واقع در جاده مخصوص، توانستیم این گروه خودروسازی را به مجموعه بهره ور تبدیل کنیم به گونه‌ای که این شرکت با داشتن بهترین بهره وری و برخورداری از ۷۰ نمایندگی مجاز، بیشترین میزان کامیونت در کشور را نیز به خود اختصاص داده است.
آقای شفیعی افزود: هم اکنون بیش از ۸۴ هزار خودرو در ناوگان حمل و نقل کشور مربوط به گروه خودرو سازی بهمن دیزل است.
وی اضافه کرد: ظرفیت تولید ماهانه هزار کامیونت و مینی بوس شیلر را داریم، اما تقاضا در کشور هم اکنون ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه است که پیش بینی می‌کنیم به ماهانه ۱۵۰ دستگاه نیز افزایش یابد.

رونمایی از کامیونت و مینی بوس ساخت بهمن دیزل

مینی بوس و کامیونت شیلر ساخت گروه بهمن دیزل به عنوان جدیدترین محصول ساخت داخل رونمایی شد

 این دو محصول با هدف رونق تولید، کمک به ناوگان حمل و نقل، کاهش ارزبری سالانه تولیدات و رسیدن به حداکثر افزایش عمق ساخت داخل به سبد محصولات این خودروسازی اضافه شده است.
مجموعه‌های اصلی این دو محصول شامل بدنه و تریم خودرو، سیستم‌تعلیق، رینگ، تایر دسته سیم و سیستم تهویه مطبوع، داخلی سازی شده است و با توجه به مالک مالکیت معنوی این محصول بهمن دیزل، ایجاد تغییرات مهندسی و طراحی مدل‌های جدید برای یک خانواده از این محصول امکان پذیر است و به این ترتیب برای صادرات آن محدودیتی وجود نخواهد داشت.
بر اساس این گزارش مینی بوس شیلر دارای ۱۸ عدد صندلی مسافر با پشتی‌های بلند و تاشو و قابل افزایش و همچنین دارای تغییر چیدمان صندلی است ضمن اینکه این محصول مطابق با استاندارد‌های آلایندگی یورو ۴ و یورو ۵ بوده و دارای ترمز چهار چرخ دیسکی abs است. این خودرو مجهز به دو دستگاه بخاری سالنی و یک دستگاه بخاری مستقل راننده و دارای درب مسافر با مکانیسم برقی اتوماتیک است، شیشه این خودرو دوجداره و این مینی بوس مجهز به دو دستگاه کولر مستقل برای مسافر و راننده است.
همچنین کامیونت شیلر ۶ هم مطابق با استاندارد‌های آلایندگی یورو ۴ و یورو ۵ و دارای ترمز چهار چرخ دیسکی abs است. طول بار خور این کامیونت برابر با ۴ هزار و ۹۵۰ میلی متر و وزن بار خور آن ۳۲۰۰ کیلوگرم است ضمن اینکه حداکثر قدرت آن ۱۴۱ اسب بخار در دور موتور دو هزار و ۶۰۰ است.
کامیونت از قابلیت مجهز شدن به انواع کاربری‌ها از جمله یخچال، آتش نشانی، کمپرسی، خودرو بر، حمل نوشابه، مسقف فلزی و باربری فلزی و چوبی برخوردار است.

نماینده مجلس

 سایت های خودرویی در خارج از کشور، منابع خودروسازان را می بلعند

نماینده مردم تهران، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، گفت: سایت های خودرویی که خودروسازان ما در خارج از کشور ایجاد کردند امروز مانند ماری منابع این خودروسازان را می بلعند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛​ آقای مهدی وکیلی در مراسم رونمایی از دو خودروی مینی بوس و کامیونت بهمن دیزل افزود: در حالی که باید هم اکنون در صنعت خودروسازی به اقتدار می رسیدیم منابع خودروسازی ما در سایت های خودرویی خارج از کشور به هدر می رود که اگر خودروسازی ما واقعا خصوصی بود چنین اتفاقی نمی افتاد.
وی اضافه کرد: اگر بناست بخش خصوصی که تنها راه نجات اقتصاد کشور از وضع کنونی است منزلت یابد و به میدان بیاید نباید این کشور را پلیسی اداره کرد و برای هر کار آفرین یک پلیس و برای هر پلیس نیز پلیس دیگر گذاشت این مبارزه با فساد نیست بلکه مبارزه با فساد با اجرایی شدن دولت الکترونیک و هوشمند کردن اقتصاد امکان پذیر است.
آقای وکیلی گفت: باید به دیوانسالاری ای که به کارآفرین ها و کارآفرینی بدبین است و فضا را برای کارآفرینان ناامن می‌کند بدبین بود.
این نماینده مجلس افزود: در بازدید از یکی از مجموعه های بزرگ خودرویی کشور اعلام کردم اگر با کوتاهی در مسئولیت خود در امور تولید کاری انجام دهید که ضرر جانی و مالی به مردم وارد شود در آن مسئول خواهید بود.

کواکبیان

 بخش خصوصی بهتر از دولتی‌ها می‌تواند خودروسازی را اداره کند

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بخش خصوصی نشان داده خیلی بهتر از دولتی‌ها می‌تواند این خودروسازی‌ها را اداره کند بنابراین باید هر چه زودتر دو خودروساز بزرگ دولتی را به بخش خصوصی سپرد.
 آقای مصطفی کواکبیان در مراسم رونمایی از کامیونت و مینی بوس جدید گروه خودروسازی بهمن دیزل، با اشاره به فساد‌ها و تخلفات صورت گرفته افزود: ما باید تعارف را کنار بگذاریم و به این امر اعتراف کنیم که بخش خصوصی ما خیلی سالم‌تر از بخش دولتی است. تاکنون همه رانت‌خواری‌ها و سوءاستفاده‌ها در بخش دولتی صورت گرفته و این نشان می‌دهد ما مجلسی‌ها نیز به صورت مناسب نظارت نکردیم پس نباید همه چیز را گردن تحریم‌ها بیندازیم.
وی با اشاره به اظهارات رئیس پلیس راهور در هفته گذشته گفت: بعداز مدت‌ها اکنون راهور ما به این نتیجه رسیده که پراید را شماره‌گذاری نکند آن هم بعد از تلفات بیشمار و خسارات زیادی که تاکنون به جای گذاشته است.
کواکبیان افزود: آقایان چرا قبلا به این فکر نرسیدند و این نتیجه را نگرفتند که این خودرو خطرناک است؟ آن وقت افتخار می‌کنند که ۲۸ هزار کشته جاده‌ای را به ۱۸ هزار نفر در سال رسانده اند. مگر نباید هر خودرویی تست‌های لازم را بگذراند.
وی همچنین درباره اظهارات اخیر ترامپ گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا می‌گوید در یک دقیقه ۱۵ مکان را در ایران هدف قرار می‌دهد یک حرف بی‌اساس است. این ملت در دفاع مقدس به صورت روزانه ۸۰ شهید داده است و عظمت همین خون شهدا ایجاب می‌کند که مسئولیت خود را به نحو احسن انجام دهیم و اگر نمی‌توانیم آن را قبول نکنیم.کلمات کلیدی


captcha