هرکجا دشمن تهدید کرده است، ما قدرتمند شده ایم
تاریخ: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 07:13:01


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 43007 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۲۰:۴۶                 دفاعی امنیتی

سردار سلامی در آیین افتتاحیه نمایشگاه « شکارکرکس ها»:

هرکجا دشمن تهدید کرده است، ما قدرتمند شده ایم


ایرانیان_فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین افتتاحیه «نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز» با عنوان «شکار کرکس ها»، گفت: ما همیشه قدرت، فرصت و پیشرفت مان را توسط رفتار دشمن به دست آوردیم. هر کجا دشمن تهدید کرده است، ما قدرتمند شده ایم و هر کجا او تهدید نکرده است، ما کمتر فرصت پیشرفت پیدا کردیم.


هرکجا دشمن تهدید کرده است، ما قدرتمند شده ایم

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ، سردارحسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین افتتاحیه «نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز» با عنوان «شکار کرکس ها» که صبح روز شنبه سی ام شهریور ماه 98 در تالارخلیج فارس موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس با حضورمقامات عالی رتبه لشگری و کشوری، سرداران و فرماندهان و خانواده معظم شهدا برگزار شد، گفت: دراین مجلس معنوی و ملکوتی و سرشار از روح حماسه شایسته است که ابتدا از شهیدان والا مقام وستاره های درخشان سپهرافتخارات این سرزمین و ستارگان پرفروغ آسمان جهان اسلام و خورشید پرفروغ انقلاب اسلامی امام راحل یاد کنیم و درود و تحیت الهی را براین ارواح جاودانه که عزت و شرف و اقتدار و امنیت و منزلت ما مدیون مجاهدت های آن عزیزان است، داشته باشیم.

 وی افزود: بدون تردید هیچ جامعه و کشوری از تاریخ و گذشته خود جدا نمی شود و مجاهدت هر جامعه ای امتدادی از میراث تاریخی آن است و در تاریخ هر سرزمینی ممکن است وقایعی وجود داشته باشد که در زمان و مکان آن واقعه متوقف نمی شود بلکه سیمای آینده کشور را ترسیم می کند. منبع هویت، افتخار، فرهنگ، جاودانگی و عظمت می شود، منشأ شکوه، افتخار، عزت، تاریخ و میراث گرانبهای هر ملتی است، هویت هر ملت یک مفهومی موثق و امتداد یافته و منبعث در زمان است.

سردارسلامی تصریح کرد: درآستانه گرامیداشت سی و نهمین سال دفاع مقدس قرار داریم. هنوز بسیاری از مردان و زنانی که خالق و آفرینشگر آن واقعه کم نظیر تاریخ ما بودند، زنده هستند؛ می توانیم آنها را ببینیم، کهنسال شده اند اما هرگز کهنه نیستند.دفاع مقدس هم نازله ای است از عاشورا و همانند عاشورا در بستر زمان حرکت می کند، فرهنگ می سازد، روح ایجاد می کند، شکوه کشور را به تصویر می کشد، معیار و میزان برای ارزیابی، رفتار و قدرت این کشور در یک جنگ واقعا جهانی است.

وی ادامه داد: قرار بود بر اساس راهبرد و سیاست دشمنان ایران از نظر سیاسی در جهان منزوی شود، قرار بود نفوذ معنوی انقلاب و میدان جاذبه قدرت نظامی آن محو شود، قرار بود انقلاب اسلامی از مرزهای ملی ما عبور نکند؛ بر اساس ایده آل ها و مطلوبیت های نظام سلطه ما کشوری عقب مانده و تحت تاثیر استراتژی های اقتصادی دشمن فرسوده و آماده تسلیم باشیم و پیشرفت نکنیم، قرار بود ما هرگز به مدلی قابل تطبیق برای هیچ سرزمینی تبدیل نشویم و نیازمند باشیم و در جغرافیای موازنه پیش رفتیم. همه می دانند، دشمنان ما هم بدانند ما قدرت تولید مخاطرات ناشناخته را بالا برده ایم، ظرفیت های اصلی ما پنهان است. ما هنوز فقط بخش کوچکی از قدرت مان را آشکار کردیم و به کار گرفتیم. در مفروضات راهبردی ما غلبه و سیطره بر قدرت های بزرگ یک واقعیت و یک نقطه آغاز و یک میزان تلقی می شود. در فضای ذهن ما بازی جنگ با قدرت های بزرگ یک مفهوم رایج و متداول بود و هنوز هم هست اما ما در همه این جهات پیش رفتیم.

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به «نمایشگاه شکارکرکس ها» بیان کرد: این نمایشگاه نماد کوچکی از پیشرفت های شگفت انگیز فناوری هایی است که به برکت رهبری مقام معظم رهبری اینچنین این سرزمین را فوران فناوری های نوین کرده است.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز ما متنوع ترین کلکسیون قدرت های پیشرفته، نظیر آمریکا را در اختیار داریم، خاطرنشان کرد: این مسئله گواه دو واقعیت است، یکی تلخ و دیگری شیرین؛ تلخ آن است که اینها همه در سرزمین ما سقوط کردند، پدافندهای ما که در بیرون از این سرزمین گسترش نداشت پس حکایت از یک واقعیت تلخ دارد که آن هم تجاوز آمریکایی ها به سرزمین ما است اما واقعیت شیرین آن این است که آنها سقوط کردند و این به مفهوم سقوط غلبه فناوری آمریکاست که تحت تاثیر پیشرفت فناوری مردانی که در محاصره و تحریم توانستند ابزارهای به پایین کشیدن نمادهای قدرت مدرن آمریکا را بسازند و اراده ای که پشت سر این سلاح ها قرار داشت پیروز شود و پهبادهای آنها سقوط کنند. این بخش شیرین این ماجرا است و بخش تلخ و سیاه این ماجرا خوی تجاوزگرایانه آمریکا است. پهبادهای شما در فضای ایران چه می کنند که وقتی سقوط می کنند یا نشانده می شوند، شما طلبکار می شوید؟ البته ما می دانیم هر کسی که از حریم های مرزهای ما تجاوز کند، ضربه می خورد. ما هم اراده عمل داریم و هم زبان گفتن و به عهده گرفتن مسئولیت اقداماتی که انجام می دهیم اما این بخش کوچکی از آن فناوری های قدرتمندی است که ظهور کرده و فاصله ما را با آنها بسیار کم کرده است.

وی در ادامه گفت: امروز دیگر انحصار این فناوری ها از آنها گرفته شده است ولی ما در همه عرصه ها پیشرفت کردیم. در ساخت زیرساخت های کشور، در همه زمینه های علوم و فناوری های مورد نیاز. ما همیشه قدرت، فرصت و پیشرفت مان را توسط رفتار دشمن به دست آوردیم. هر کجا دشمن تهدید کرده است، ما قدرتمند شده ایم و هر کجا او تهدید نکرده است، ما کمتر فرصت پیشرفت پیدا کردیم. ما به مبارزه احترام می گذاریم و از آن فرصت می سازیم و نگران هیچ چیزی نیستیم. شما به همه توطئه ها نگاه کنید، جنگ فرمول غلبه را به ما آموخت با مدل ایرانی انقلابی و اسلامی و بعد از آن تحریم؛ استقلال واقعی را به ما آموخت. تهدید دشمنان به ما آموخت که چگونه برد و دقت سلاح ها و قدرت تخریب آنها را بر مبنای شکست دادن دشمن تنظیم کنیم. هیچ قهرمانی در میدان ورزش بدون دست و پنجه نرم کردن با قدرت های بزرگ ورزشی جهان قدرتمند نمی شود. کسانی که قهرمان می شوند با حریفان بزرگ دست و پنجه نرم می کنند و ما امروز جنگ های تدارکاتی خود را انجام داده ایم و مهیای هر سناریویی هستیم، پس ما وقتی از درون اشتباهات تفکر و راهبرد و سیاست های دشمن و مبارزات قدرتمندانه با آنها بزرگ شدیم، از تکرار آن نگران نیستیم.

فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: حکمت و تدبیر و قوه مرکزی تدبیر نظام، در کنار اشتباهات و نبود حکمت و فلسفه پیروزی بخش برای دشمنان؛ ما را در این موقعیت در دستگاه مختصات جهانی نشانده است.

وی در ادامه افزود: دشمنان ما باید چند واقعیت را از زبان ما بشنوند، اینها دقیق هستند، می خواهند دچار اشتباهات و خطاهای راهبردی در محاسبات شان نشوند. گاهی سخن از گزینه های نظامی می گویند، این البته مربوط به آنهاست، ما حرف خودمان را می زنیم، به چند نکته توجه داشته باشیم، اول کمی به عقب برگردید، تاریخ را مطالعه کنید از چهل سال پیش به این ور، از ماجرای طبس و داستان در آتش سوختن و خاکستر شدن نیروهای مهاجم دلتا نگاه کنید و سپس دفاع مقدس و دستگیری تفنگداران و ماجراهای اخیری که اتفاق افتاده است. اینها برای عبرت گرفتن کافی است، اراده ما برای واکنش قاطع به هر تجاوزی قطعی است. ما اهل پاسخ هستیم، به چیزی اکتفا نمی کنیم اما در واکنش ها مقتدرانه پاسخ می دهیم، هر کس می خواهد سرزمینش میدان اصلی جنگ شود، بسم الله. هرگز اجازه نمی دهیم جنگی به سرزمین ایران کشیده شود. ما تا آخر ادامه می دهیم. تهاجم محدود، محدود نمی ماند. ما اهل تدبیر و تغییریم، تا فروپاشی هر مهاجمی از پا نمی نشینیم، نقطه امنی هم باقی نمی گذاریم، حساب کار دست شان باشد، اشتباه نکنید.کلمات کلیدی


captcha