خط قرمز ما دفاع از مرزهای کشور است
تاریخ: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 07:07:43


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 43005 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۹:۳۶                 دفاعی امنیتی

دکتر علی اصغر جعفری در آیین افتتاحیه نمایشگاه «شکار کرکس ها»:

خط قرمز ما دفاع از مرزهای کشور است


ایرانیان_دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در آیین افتتاحیه «نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز» با عنوان «شکار کرکس ها»، گفت: امنیت پایدار امروز ما و جهان اسلام، مدیون شهدا وجانبازان و خانواده های آنهاست و امنیت ملی و دفاع ملی و دفاع از مرزهای کشور خط قرمز ما است.


 خط قرمز ما دفاع از مرزهای کشور است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ، دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در آیین افتتاحیه «نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز» با عنوان «شکار کرکس ها»، روز شنبه 30 شهریور 98 در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: درآستانه سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس توانستیم توانمندی ها و اقتدارنیروهای مسلح  کشورمان را در فضای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به معرض دید جوانان و همگان قرار دهیم.

وی افزود: آنچه امروز داریم میراث امام خمینی رحمت الله علیه است، توانمندی های امروز ما یادآور ایستادگی و ایثار و پیروزی ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی است. امنیت پایدار امروز ما و جهان اسلام، مدیون شهدا وجانبازان و خانواده های آنهاست.

وی اظهارداشت: اگرنبود؛ تجربه موفق درایستادگی مقابل رژیم متجاوزبعث عراق، علاوه برتحقیر، کشور امروز با هر بهانه ای باید شاهد ازبین رفتن عزت و اقتدارمان می بودیم.

دکتر جعفری تصریح کرد: نمایشگاه «شکارکرکس ها» هرچند تجلی مجاهدت های علمی مدیریت جهادی باورمندی و اقتدار فرزندان سبزپوش ملت ایرن درهوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است اما تابلوی شجاعت وجهاد و همدلی و همکاری و اقتدار همه نیروهای مسلح کشورمان است.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار کرد: ضمن سپاسگزاری از سردار حاجی زاده فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران که موافقت کردند که این نمایشگاه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار گردد و تدبیر و درایت سرداربهمن کارگررییس بنیاد حفظ آثار و نشرارزشهای دفاع مقدس که این زمینه را فراهم نمود چند نکته از اهداف و اهمیت این نمایشگاه را بازگو می کنم:

این نمایشگاه از چند جهت قابل توجه است اول اینکه ارایه توانمندی قدرت در حوزه رزم فضایی و جنگ الکترونیکی وسایبری جوانان رشید هوافضای سپاه است که بخش عمده ای از پهپادهای مدرن و فوق مدرن آمریکا و اسراییل و برخی کشورهای متجاوز را توانستند سالم به زمین بنشانند و جوانان امروز می توانند با چشمانشان این اقتدار را ببینند که یک نقطه بسیاربزرگ و شگفت انگیز و باشکوه است.

دوم: اینکه در این نمایشگاه توانمندی ساخت و تولید انبوه انواع پهپادهای شناسایی عملیاتی و رادار گریزو فوق مدرن کشورمان را که در معرض دید مردم مان قرار دارند و میتوانند مشاهده کنند.

مجاهدت های خاموشی که امروز به ثمر نشسته و عزت و افتخار را نصیب ملت ما کرده است.

سوم : ارایه توانمندی سامانه های پدافندی و سامانه های شناسایی فوق مدرن پهپادها

دراین نمایشگاه بی نظیر، سامانه ای که به پهپاد متجاوز آمریکایی شلیک کرده از منطقه عملیاتی اش در موزه مستقر شده در واقع سامانه سوم خرداد همان سامانه ای است که پهپاد را ساقط کرده است و غول آهنی غرب را که  احساس می کردند قابل رصد، قابل کنترل و قابل شناسایی نیست را شناسایی کردند و بر خاک ایران فرو نشاندند.دراین نمایشگاه همچنین پهپاد آر کیو 170 ولاشه های باقی مانده از گلوبال هاوک و سایر دستاوردهای هوافضا را شاهد هستیم.

دکتر جعفری در ادامه افزود: یکی از توفیقاتی که در چند روز آینده شاهد آن خواهیم بود نمایشگاهی است که در چند روز آینده در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد و آن نمایشگاه «پایان حکومت داعش» است. این غده چرکین که قصد تخریب اسلام را داشت امروز به پایان خودش رسیده .تمام تجهیزات داعش ماشین های انتحاری تجهیزات انفجاریاسناد مدارک کتب درسی مبانی فقهی مبانی نظری که در نمایشگاه «پایان حکومت داعش»  شاهد آن خواهید بود.تا مردم کشور مان عظمت های متعددکشور مان که با رهبری رهبر انقلاب به ثمر نشسته و فرزندان دلیرش در همه صحنه ها آن ها را به ثبت رساندند را ازنزدیک ببینند.

آیین افتتاحیه «نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز» با عنوان «شکار کرکس ها»، با حضور دکترعلی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران و سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و جمعی از فرماندهان و سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی و خانواده های معظم شهدا ، جانبازان ، اساتید و صاحبنظران دانشگاه های نظامی کشور، صبح روز شنبه 30 شهریور ماه 98 در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.کلمات کلیدی


captcha