دشمن با القاء فرهنگ‌های غلط می‌خواهد فرهنگ دین و اسلام و قرآن را از ما بگیرد
تاریخ: ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 07:31:58


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 42989 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ ۲۰:۰۱                 احزاب و تشکلها

امام جمعه موقت تهران:

دشمن با القاء فرهنگ‌های غلط می‌خواهد فرهنگ دین و اسلام و قرآن را از ما بگیرد


ایرانیان_امام جمعه موقت تهران گفت: اکنون دشمن یک فرهنگ غلط غربی به بار آورده است و می‌خواهد فرهنگ دین و اسلام و قرآن را از ما بگیرد. نگاهی به وضع و حجاب و عفت بکنید. از فرهنگ دین و فرهنگ عاشورا دفاع کنید؛ دفاع فرهنگی وظیفه ما است.


دشمن با القاء فرهنگ‌های غلط می‌خواهد فرهنگ دین و اسلام و قرآن را از ما بگیرد

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، آیت‌الله موحدی‌کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: آیا مسئولان به همان اندازه که حقوق می‌گیرند، برای مردم کار می‌کنند و آیا در جریان درد‌های مردم هستند؟ امیدواریم خدا رئیس قوه قضاییه را حفظ کرده و خیر دهد.

وی افزود: آقای رئیسی مچ دزد‌ها را می‌گیرد و دانه دانه محاکمه و برخورد قاطع می‌کند؛ برای ایشان دعا کرده و آرزوی توفیق داریم. خداوند انشاالله حافظ ایشان باشد.

وی با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید، گفت: دانش آموزان امانت‌های والدین هستند که برای آینده ساخته می‌شوند، دل آن‌ها خالی و آماده برای کِشت است تا آموزگاران برای آن بذر بپاشند و ساخته شود.

وی افزود: اگر خدای ناخواسته از زبان آموزگاران برخی مبانی دین تشکیک و متزلزل شد، این بچه دیگر متزلزل بار می‌آید؛ دانش‌آموز بیش از اینکه به پدر و مادر شنوایی دارد به استاد و آموزگار خود شنوایی دارد، آن‌ها امانت‌های خدا هستند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه عنوان کرد: آموزگاران در روز قیامت و در حساس‌ترین جا یعنی پل صراط باید پاسخگو باشند. خداوند در این خصوص سوال می‌کند. ممکن است خدای ناخواسته به واسطه بی توجهی و غفلت آموزگار این دانش آموز از همان اول نسبت به مبانی دینی کم تمایل شوند.

موحدی کرمانی ادامه داد: آقایان آموزگار بر خودتان رحم کنید، وقت عبور از صراط که بسیار سخت است سوالی که مرتب می‌شود از امانت و صله رحم است، اینکه با امانت الهی چه کار کردید؟ با بچه‌ها و انقلاب چه کردید، آن‌ها را ساخته‌اید یا نه؟

وی بیان کرد: آموزش و پرورش مسئولیت «آموزش» و «پرورش» را بر عهده دارد که پرورش بار بسیار سنگینی دارد و ساده نیست که اگر به آن توجه شود از دانش‌آموز فردی ساخته می‌شود که مایه افتخار اسلامی قرآن می‌شود.

خطیب جمعه تهران بیان کرد: وقتی فرزندان تربیت شوند، آمریکا و پست‌تر، قوی‌تر و ضعیف‌تر از آن هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

موحدی کرمانی همچنین با اشاره به در پیش رو بودن هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: اگر دفاع نکنیم دیگر مه مسجد نه منبر و مه مراسم عبادت داریم، هیچ چیز برایتان نمی‌ماند پس دفاع کنید. اگر مردم دفاع نکنند زمین فاسد می‌شود.

وی افزود: خدا سپاه پاسداران و تمام کسانی که در مقام دفاع از کشور فعالیت می‌کنند را حفظ کند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: دفاع میدان‌های مختلفی دارد که گاهی در جنگ است و باید در میدان جنگ و دفاع کرد و گاهی جنگ نیست، اما موضوع فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون دشمن یک فرهنگ غلط غربی به بار آورده است و می‌خواهد فرهنگ دین و اسلام و قرآن را از ما بگیرد. نگاهی به وضع و حجاب و عفت بکنید. از فرهنگ دین و فرهنگ عاشورا دفاع کنید؛ دفاع فرهنگی وظیفه ما است.

فشار اقتصادی بر ملت ایران اثر ندارد

موحدی کرمانی بر همین اساس اضافه کرد: یکی از میدان‌های دفاع، دفاعی اقتصادی است. شما احساس می‌کنید که آمریکا فکر می‌کند می‌تواند فشار را زیاد کند به امید اینکه بتواند مردم را چنین و چنان کند؟ خیر این گونه نیست. این فشار اقتصادی اثر ندارد. دشمن دروغ می‌گوید و متهم می‌کند و تا می‌توانند عظیم‌ترین صحنه‌ها را خراب می‌کند که فشار اقتصادی ایجاد شود.

وی ادامه داد: تا می‌توانید به میدان بیایید و با این فشار اقتصادی مبارزه کنید و در درون خود را قوی کنید، دشمن خیر شما را نمی‌خواهد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دشمن دنبال حفظ منافع خود است، گفت: اگر بتواند حاضر است هزار دروغ بگوید تا یکی از منافع خود را تامین کند.

موحدی کرمانی بر همین اساس اضافه کرد: یکی از نکته‌های مورد توجه این است که توسط نیرو‌های مسلح ما دانشکده‌های نظامی عقیدتی سیاسی شده است، این برنامه خوبی است. یعنی جایی که اهل رزم و تیراندازی هستند، در کنار آن افراد را از نظر دینی و اخلاق می‌سازند، این مهم است و این بینش عقیدتی است که قرآن می‌گوید اگر شما ۲۰ نفر باشید و دشمن ۲۰۰ نفر باشد شما ۲۰ نفر بر آن‌ها پیروز می‌شوید چرا که شما پایه‌های ایمانی قوی دارید و به همین دلیل مسلمین در میدان‌های نبرد پیروز شدند.

وی بر همین اساس عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که برای دفاع وجود دارد این است که دشمن شناسی کنیم، اگر دشمن بود و شما نفهمیدید، این بزرگترین خطر است. دشمن‌ترین دشمنان همان‌هایی هستند که خود و خیانت خود را پنهان می‌کنند و شما متوجه آن نشوید و یک‌دفعه مورد هجمه قرار می‌گیرید. باید مواظب بود.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: مراقب شعار‌های زیاد و قشنگی که داده می‌شود باشید چرا که ممکن است یک عنصر خائن و دشمنان انقلاب این شعار را بدهند تا جذب کنند.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: در انتخابات مواظب باشید، همه به میدان می‌آیند و ادعا می‌کنند، گول شعار‌ها را نخورید و خود طرف را بشناسید، اگر مطمئن شدید آدم راستگو، پاکدست و درستی است به او رای دهید، مواظب کید‌های مخفی منافقین و دشمن باشید و وقتی که مخفی باشد شما غافل هستید و یک مرتبه به شما حمله می‌کند به همین دلیل خطر نفاق در طول تاریخ اسلام و مسلمین هزاران برابر بیشتر است خطر مشرکین است.

انتهای پیام/کلمات کلیدی


captcha