هدف پلیس امنیت اقتصادی، پیشگیری و مقابله با جرایم اقتصادی است /بازداشت کلاهبردار اروپایی با وثیقه ۲۰ میلیاردی/اجرای طرح مبارزه با احتکار اقلام و کالا‌های اساسی/
تاریخ: ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 08:37:22


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 42060 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ ۲۱:۵۵                 دفاعی امنیتی

سخنگوی ناجا :

هدف پلیس امنیت اقتصادی، پیشگیری و مقابله با جرایم اقتصادی است /بازداشت کلاهبردار اروپایی با وثیقه ۲۰ میلیاردی/اجرای طرح مبارزه با احتکار اقلام و کالا‌های اساسی/


ایرانیان_سخنگوی ناجا گفت: پلیس امنیت اقتصادی با هدف پیش بینی، پیشگیری و مقابله با جرایم اقتصادی و کمک به تأمین سلامت ساختار‌های اقتصادی کشور تشکیل شده است.


 هدف پلیس امنیت اقتصادی، پیشگیری و مقابله با جرایم اقتصادی است /بازداشت کلاهبردار اروپایی با وثیقه ۲۰ میلیاردی/اجرای طرح مبارزه با احتکار اقلام و کالا‌های اساسی/

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، سردار "احمدنوریان" در دومین نشست خبری با اصحاب رسانه با  اشاره به اهمیت امنیت اقتصادی گفت: یک نفر از اتباع اروپایی در استان خراسان جنوبی از سال ۱۳۹۴ با ادعای سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی، تولید لبنیات و شیر شتر به کلاهبرداری ۱۲ میلیارد تومان اقدام کرده بود که با اطلاع مردمی پلیس آگاهی موفق به کشف این کلاهبرداری شد.
در بررسی‌ها مشخص شد مدارک وی جعلی بوده و متهم، قصاب است و اصلا سرمایه‌ای نداشته و با یک کلاهبردار بین المللی که از سوی پلیس اینترپل تحت تعقیب بوده، ارتباط داشته است.
 سردار نوریان گفت: نامبرده به دلیل جعل مدرک و کلاهبرداری از شهروندان با قرار وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی با حکم قضایی در بازداشت به سر می‌برد.

 دستگیری سارقان اموال دوچرخه سوار آلمانی در تنکابن
سردار نوریان همچنین درخصوص برخورد شدید و قاطع پلیس با افراد متعرض به امنیت گردشگران خارجی در ایران گفت: آمار‌ها و اخبار حاکی است در اغلب کشور‌های توریست پذیر تعرض به گردشگران را شاهدیم و حتی در برخی کشور‌های اروپایی به گردشگران در هنگام ورود توصیه‌های زیادی برای حفظ جان و اموالشان می‌شود؛ اما در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما، میهمان حبیب خداست و از ارج و قرب زیادی نزد میزبان برخوردار است، بنابراین به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم افرادی آگاهانه یا ناآگاهانه امنیت گردشگری در ایران را به مخاطره بیندازند و ایران را ناامن جلوه دهند.
 وی گفت: از دستگاه قضا هم می‌خواهیم درباره اینگونه افراد شدیدترین مجازات‌ها را اعمال کند تا به هیچ وجه جرات تعرض به یک گردشگر در ذهن افراد مجرم خطور نکند.
معاون اجتماعی ناجا افزود: ساعت ۲۱ شب چهارشنبه دوم مرداد در پی کسب خبری مبنی بر سرقت اموال یک توریست دوچرخه سوار آلمانی در منطقه نشتارود از سوی افرادی ناشناس و مصدومیت این توریست در این حادثه، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.
نوریان گفت: با انتقال مصدوم به مرکز درمانی، ماموران با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی در کمتر از ۱۲ ساعت هر ۶ متهم این حادثه را شناسایی و دستگیر کردند و اموال مسروقه از آنان کشف شد و متهمان پس از تشکیل پرونده با حکم مرجع قضایی، روانه زندان شدند و آن توریست خارجی، خانواده و بستگان وی از اقدام فوری و بموقع پلیس در شناسایی و کشف سرقت تشکر و قدردانی کردند.
سردار نوریان به حجم کشفیات در تهران بزرگ، البرز و استان‌های همجوار پرداخت و خاطرنشان کرد: از همه فرماندهان عزیز انتظامی استان‌ها به ویژه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، فرماندهان استان‌های مرزی، همچنین پلیس‌های تخصصی به ویژه پلیس امنیت اقتصادی و فرمانده محترم و بزرگوار سردار "مقیمی" در رابطه با حجم کشفیات تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی خاطرنشان کرد: امروز به واسطه تحریم‌ها و فشار‌های تحمیل شده به نظام، استکبار جهانی درصدد است از طریق جنگ اقتصادی و در کنار آن با هجمه رسانه‌ای و عملیات روانی به گونه‌ای بزعم باطل خود، مردم و نظام را وادار به پذیرش خواسته‌های نامشروع و ظالمانه خود کند.
سردار نوریان گفت: ​در چنین شرایطی عده‌ای فرصت طلب به طمع افتاده و به دنبال منافع خود و سودجویی بوده و در زمین دشمن بازی می‌کنند. در کنار سایر دستگاه‌ها و سازمان ها، مبارزه بی امان و شبانه روزی و مجاهدانه خود را تا قطع دست مفسدان و رانت خواران اقتصادی همچنین سالم سازی اقتصادی کشور و حاکم شدن آرامش و ثبات بر بازار داخلی و کمک به رونق تولید ادامه خواهیم داد.
 
 اجرای طرح مبارزه با احتکار کالا‌های اساسی
سخنگوی ناجا: با اجرای طرح مبارزه با احتکار کالا‌های اساسی مانند مواد خوراکی، گندم، آرد، شکر و برنج مقادیر قابل توجهی از این اموال کشف و به مراجع ذیصلاح تحویل داده شده است
سردار "احمد نوریان" در نشست خبری به کشف بیش از ۳۲ میلیون لیتر سوخت قاچاق در چهار ماه اخیر با همکاری پلیس امنیت اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: بیشترین کشفیات مربوط به شرق کشور، استان‌های ساحلی و جنوب کشور بوده است.
سخنگوی ناجا گفت: از دیگر اقدامات پلیس امنیت اقتصادی، جلوگیری از فرار مالیاتی با شناسایی متخلفان کلان مالیاتی (بیش از ۳ هزار میلیارد تومان) و برخورد با زمین خواری بوده که بیش از ۴۰۰ هکتار از اراضی دولتی و منابع ملی رفع تصرف شده و به بیت المال بازگشته است.
سردار نوریان افزود: کمک به بانک مرکزی در کنترل بازار ارز به صورت هدفمند یا کار اطلاعاتی در خصوص برخورد با افرادی که در خرید و فروش غیرقانونی ارز فعالیت داشتند، از کار‌های موثر پلیس امینت اقتصادی است.
سخنگوی ناجا ادامه داد: برای مقابله با پولشویی، سایت‌های قمار و شرط بندی در فضای مجازی که باعث اخلال در بازار ارز، خودرو، سکه، طلا و ... می‌شود، با همکاری پلیس فتا هم کار‌های قابل توجهی شده است.
سردار نوریان توضیح داد: پلیس فتا از ابتدای سال تاکنون با رصد پیش دستانه ۶۸۸ سایت، حدود ۳۴۴ پرونده قضایی بر علیه مجرمان و گردانندگان این سایت‌ها تشکیل داده و تاکنون مبلغ ۸ میلیارد تومان آن توقیف شده است.
وی با بیان اینکه پلیس در مبادی رسمی ورود و خروج کالا مستقر شده است، ادامه داد: علاوه بر همکاری‌های پلیس با دولت در حوزه‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی و ایجاد امنیت، معاونت اجتماعی ناجا با عضویت در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور مسئولیت کارگروه رصد و پایش اقتصادی را به عهده دارد.
سردار نوریان گفت: موضوع تحریم، پیامد‌ها و راهکارها، موضع گیری‌ها و اظهار نظر‌های داخلی، موضع گیری مقامات و مسئولان رسمی خارجی، عملیات روانی جریان ضد انقلاب و معاند و شایعه‌ها و اختلاف افکنی‌ها در فضای مجازی شبکه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای و رسانه‌های اجتماعی، موضوع گرانی و تاثیر بر معیشت مردم و ... از محور‌های رصد است.
سخنگوی ناجا تصریح کرد: تحلیل‌ها و یافته‌های کارگروه به طور مستمر در اختیار دبیرخانه این ستاد برای اقدامات تخصصی و پیشگیرانه و مقابله‌ای در کارگروه‌ها و دستگاه‌های مرتبط ارسال می‌شود و از زحمات ارزشمند "عبدالرضا رحمانی فضلی" وزیر کشور هم به عنوان رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور تشکر می‌کنیم.

 هدف پلیس امنیت اقتصادی، پیشگیری و مقابله با جرایم اقتصادی است
سخنگوی ناجا گفت: پلیس امنیت اقتصادی با هدف پیش بینی، پیشگیری و مقابله با جرایم اقتصادی و کمک به تأمین سلامت ساختار‌های اقتصادی کشور تشکیل شده است.
سردار "احمدنوریان" در نشست خبری با اشاره به اهمیت امنیت اقتصادی اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی ۱۷ فروردین سال جاری تشکیل شد و بخشی از کارآگاهان زبده و مجرب پلیس در این مجموعه سازماندهی شدند.
سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: قاچاق کالا و ارز، جرایم پولی و بانکی، جرایم حوزه بورس، جرایم مالیاتی، جرایم پولشویی، تسهیلات غیرمجاز بانکی، زمین خواری و ... در اولویت رسیدگی این پلیس قرار دارد.
سردار نوریان گفت:: در ۴ ماه اخیر پلیس امنیت اقتصادی توانسته است با تعامل و همکاری مراجع قضایی، سازمان‌های اطلاعاتی، امنیتی، دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های دولتی نقش قابل توجهی در پیشگیری و مقابله با مفاسد و جرایم اقتصادی داشته باشد.
وی افزود: در حوزه قاچاق در ۴ ماه اخیر در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵۸ درصد افزایش کشف داشتیم که با تمرکز بر مبارزه با سازمان‌ها و شبکه‌های قاچاق به دست آمده است.کلمات کلیدی


captcha