رونمایی از طرح ارتباطات تاکتیکی سپاه پاسداران
تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت: 05:47:21


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 41336 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ ۱۶:۲۷                 دفاعی امنیتی

رونمایی از طرح ارتباطات تاکتیکی سپاه پاسداران


ایرانیان_سامانه ارتباطات تاکتیکی سپهر 110 سپاه، با حضور فرمانده کل سپاه رونمایی و تحویل یگان های مردم پایه شد.


رونمایی از طرح ارتباطات تاکتیکی سپاه پاسداران

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،مراسم رونمایی از سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر 110 " با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه برگزار و این سامانه تحویل یگان های مردم پایه گردید.
 
این سامانه ارتباطی به همت مهندسان جوان معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه طراحی و ساخته شده و هدف از تولید و بکارگیری آن تداوم بهینه سازی و به روزرسانی تجهیزات ارتباطی فاوا به منظور متحرک سازی سامانه های فرماندهی و کنترل یگانهای مردم پایه و زمینی با قابلیت بهره برداری در کلیه وسایل متحرک زمینی، هوایی و دریایی به ویژه عملیات های هجومی در شرایط تعاقب دشمن متجاوز می باشد.
 
سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر 110 " کلیه نیازهای ارتباطی فرماندهان سطوح مختلف راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی و رزمی را در شرایط پدافندی و آفندی، امنیتی و دفاعی و بحران های ناخواسته مانند حوادث غیرمترقبه برطرف می کند.
 
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم رونمایی و تحویل سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر 110 " به یگان های مردم پایه، در جمع فرماندهان، مسئولان و مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه، نقش ارتباطات در تحولات عرصه های مختلف را مهم و راهبردی توصیف کرد.
 
 سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی با بیان اینکه ارتباطات به عنوان مغز و اعصاب نیروهای مسلح شناخته می شود، اظهار کرد: تحولات عرصه ارتباطات موجب شده است که نظام فرماندهی و مدیریت بسیار دقیق و واقعی و با اطلاعات به لحظه همراه شود. حرکت واحدها به یکدیگر متصل شود، هیچ عنصر بلاتکلیفی در میدان نبرد وجود نداشته باشد و در نهایت موجب هم افزایی تمامی ظرفیت ها در میدان شود.
 
وی افزود: امکان ارتباط همه اجزای منفصل یک سیستم دفاعی با انتقال به لحظه و سریع پیام از طریق" ارتباطات " میسر و با تسهیل فرآیند فرماندهی، مدیریت و کنترل بین سطوح مختلف تاکتیک، عملیات و استراتژی رابطه بسیار قوی از این طریق برقرار می شود.
 
سرلشکر سلامی عرصه ارتباطات را از ضروری ترین ابزارهای نیروهای مسلح برشمرد و با تاکید بر اینکه در حال شکستن انحصار قدرت های بزرگ در عرصه فناوری های پیشرفته ارتباطی هستیم، گفت: مانند تمامی عرصه هایی که در زمان تحریم استعدادها شکوفا شد و ناگزیر شدیم به اندیشه، تفکر و ذهن جوان ایرانی روی بیاوریم؛ در این عرصه نیز این مهم صورت گرفت و بحمدالله شاهد نتایج و معجزات زیادی بودیم، به گونه ای که اگر در موضوع فناوریهای ارتباطات و اطلاعات و فرماندهی و کنترل اعلام کنیم که در لبه و پیشانی این فناوری ها قرار داریم، اغراق نیست.
 
وی با تاکید بر اینکه در نظر داریم ارتباطات سپاه را در تراز پیشرفته ترین سیستم های ارتباطی دنیا قرار دهیم، تصریح کرد: نرخ تولید علم و فناوری در عرصه ارتباطات، اطلاعات و سایبر بسیار بالا و به روز است و ما نیز در این عرصه در زمره مرزشکنان و در خطوط مقدم توسعه این دانش قرار داریم و با برنامهریزی های انجام شده درصدد هستیم به مدد بهره مندی از دانشمندان جوان و مهندسان بومی، این مسیر را با شتاب بیشتری دنبال کنیم.
 
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان به مرور در حال درک و تجربه قدرت واقعی ما هستند، اظهار کرد: ادراک قدرت از خود قدرت مهم تر است؛ شاید در گذشته ادراک دیگران از قدرت ما بسیار پایین تر از اصل قدرت و ادراک از قدرت دیگران بیش از حجم قدرت واقعی آنان بود اما به تدریج درک از قدرت ما در حال انطباق با قدرت است و زمانی که اعتبار و منزلت قدرت شناخته شد، طبیعتاً هیچ قدرتی تصمیم به درگیری با یک کشور مقتدر را نمی گیرد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: عرصه نظامی نقطه قوت و صحنه ظهور قدرت ها و نمایان شدن قابلیت های ماست و دشمنان این واقعیت را دریافته اند؛ از این رو  امروز تمرکز خود را بر جنگ اقتصادی، عملیات روانی و اعمال  فشارهای سیاسی گذاشته است و در صدد ایجاد تزلزل در اراده و عزم راسخ ملت بزرگ ایران در تداوم مسیر عزت و اقتداربخشی هستند.
 
سرلشکر سلامی با اشاره به ویژگی های سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر 110 " و تاکید بر اینکه این سامانه از مدرن ترین سیستم های امنیت ارتباطی برخوردار است، از تلاش گران عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه و طراحان و سازندگان این سامانه نوین و پیشرفته قدردانی کرد.
 
 وی در پایان اظهار داشت: تکنیک های متنوعی وجود دارد تا در جنگ های الکترونیک، پایداری، امنیت و سیال بودن ارتباطات حفظ شود و این ویژگی ها در این سامانه وجود دارد و به لحاظ فناوری یک دستاورد جدید به شمار می رود که در مراکز تحقیقات صنعتی معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه ساخته شده است.

این سامانه دارای لایه های ارتباطی متعدد برای شرایط دفاعی، امنیتی اعم از ارتباطات دیجیتال راه دورHF و شهری، محلی و منطقه ای شامل سامانه های ارتباطیv/uhf، دیجیتال، امن، مولتی باند، مولتی چنل، Ds، FH ،ادهاک، سلولار، مقاوم و با قابلیت های رومینگ شبکه ای و ریموت پذیر با پهنای باند مورد نیاز برای انتقال صوت، دیتا و تصویر می باشند.

ارتباطات چند لایه باسیم و بیسیم امن و مقاوم قرارگاه، لشکر و تیپ ها به منظور ایجاد امکان فرماندهی و کنترل ثابت و متحرک در کلیه عملیات ها به ویژه عملیات های هجومی در کلیه مناطق جغرافیایی و عملیاتی در این سامانه تامین گردیده و دارای قابلیت مقابله با جنگ الکترونیک (سایبر الکترونیک) دشمن و مقاوم در برابر هر نوع اقدام، شامل: شنود، هک، نفوذ، فریب، اختلال و اقدامات EMP می باشند.

سرعت بالا، انعطاف پذیری، بکارگیری سامانه های بدون خودرو بر روی شناورها و یا قابلیت انتقال به نقاط مرتفع و کلیه مناطق مورد نظر و بهره برداری از آنها در هر نوع شرایط آب و هوایی، محیط جغرافیایی و عملیاتی از دیگر ویژگی های "سپهر 110  " بوده و امکانات زیستی و اپراتوری لازم در شرایط ثابت و سیار و با امکان استفاده از منابع تغذیه متنوع و خود کافی درآن ایجاد گردیده است.

سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر 110 " چند منظوره با قابلیت های متنوع برای سطوح فرماندهی قرارگاه ها، لشکرها و تیپ ها با قابلیت استفاده در عملیات های هجومی در استفاده از موفقیت و تعاقب دشمن متجاوز در نظر گرفته شده است.کلمات کلیدی


captcha