۳ برابر شدن موکب‌های مسیر راهپیمایی جاماندگان
تاریخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت: 10:07:48


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e566c8b34bf425272feb9a128ad91c6a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/222396fb8ded1e679e62a40baab80a86.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 35809 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۹                 سایرحوزه ها

در اربعین حسینی در تهران؛

۳ برابر شدن موکب‌های مسیر راهپیمایی جاماندگان


ایرانیان_تعداد موکب‌های مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در تهران تقریبا ۳ برابر موکب‌های سال گذشته است.


۳ برابر شدن موکب‌های مسیر راهپیمایی جاماندگان

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،سعید اوحدی به خبرگزاری صدا و سیما گفت: با هماهنگی خوب­ کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تهران، اورژانس­ و ­­آتش نشانی­ تعداد موکب‌های مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در تهران تقریبا سه برابر موکب‌های سال گذشته است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری افزود: همه ساله بخشی از مردم کشورمان به دلایل مختلف از جمله نداشتن تمکن مالی یا اینکه نمی‌توانند یک هفته را در این حماسه باشکوه زیارت اباعبدالله از نجف تا کربلا حضور پیداکنند، اما به دلیل اینکه عاشق و دلداده این مسیر هستند در برنامه نمادین زیبا و معنوی راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی از میدان امام حسین تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شرکت می‌کنند.

وی با نقل روایتی از امام هادی (ع) مبنی بر اینکه فضیلت زیارت حضرت عبدالعظیم در مقام زیارت اباعبدالله در کربلاست، گفت: به دلیل این فضیلت راهپیمایی جاماندگان در این مسیر برگزار می‌شود و فردا از ساعت ۶:۳۰ صبح ۲۰ صفر همزمان با اربعین سیدالشهدا در میدان امام حسین میزبان شهروندان تهرانی خواهیم بود و مسیر ۱۷ کیلومتری تا آستان حضرت عبدالعظیم حسنی را طی خواهیم کرد.

رئیس قرارگاه فرهنگی اربعین افزود: ۱۸ دستگاه اجرایی کشور در این راهپیمایی مشارکت دارند که از همه آن‌ها تشکر می‌کنیم، پلیس راهور، نیروی انتظامی، شهرداری مناطق ۱۲-۱۳-۱۴-۱۵-۱۶-۷-۲۰ و معاونت خدمات شهری، ​هیات رزمندگان اسلام، نیروی مقاومت بسیج، سپاه حضرت رسول، سپاه حضرت سیدالشهدا در شهرری و آستان حضرت عبدالعظیم در شهرری که تلاش بسیار خوبی برای برنامه ریزی این راهپیمایی داشتند تشکر می‌کنیم.

اوحدی گفت: امسال کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تهران، اورژانس تهران و آتش نشانی هماهنگی بسیار خوبی دارند به شکلی که تعداد موکب‌های ما تقریبا سه برابر موکب‌های سال گذشته است به طوری که فردا شاهد حضور ارزشمندی از هموطنان کشورمان باشیم.

وی افزود: تفاوت راهپیمایی امسال با سال گذشته تقارن اربعین با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است که ما شاهد یک تحولی در مرز‌های کشور در مسیر اربعین بودیم امسال هم با هماهنگی‌هایی با حرم مطهر حضرت امام (ره)، تعدادی اتوبوس را در انتهای مسیر پیاده روی جاماندگان و در خیابان فداییان اسلام در نظر گرفته شده تا زائرانی که می‌خواهند بیعت دوباره با آرمان حضرت امام داشته باشند بتوانند به حرم مطهر منتقل شوند و آنجا هم امکانات پذیرایی ناهار فراهم شده است.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری گفت: شهروندان تهرانی به تذکرات نیروی راهور توجه کنند و با شهروندانی که میزبانان زائران هستند همکاری کنند چراکه این مسیر از خودرو‌ها تخلیه می‌شود.

وی افزود: امسال تمهیداتی اندیشیده شده است تا درب‌های ورود و خروج به حرم عبدالعظیم کاملا مجزا باشد، درب‌های شمال، شرق و غرب برای ورود زائران و درب‌های جنوب، جنوب غرب و شرق برای خروج زائران در نظر گرفته شده است و ضلع شرقی آستان که سنگ فرش شده برای نماز جماعت در نظر گرفته شده است.

اوحدی گفت: همه تمهیدات اندیشیده شده است تا همزمان که شاهد یک حماسه بسیار ماندگاری در مسیر نجف تا کربلا هستیم اربعین امسال شاهد یک حضور جدی شهروندان عزیزمان از مسیر میدان امام حسین تا شهرری باشیم.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری افزود: برای سهولت تردد زائران، امکانات حمل و نقل توسط سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران، سازمان تاکسیرانی، تعداد زیادی ون و مترو‌های تهران امکانات خود را بسیج کرده اند که برای بازگشت زائران به صورت رایگان خدمات ارائه دهند.کلمات کلیدی


captcha