حضور ایران در سوریه قانونی است
تاریخ: ۲۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت: 04:46:43


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 35140 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۸ ۲۱:۰۵                 آسیا اقیانوسیه

ولید المعلم در گفتگو با روسیا الیوم؛

حضور ایران در سوریه قانونی است


ایرانیان_وزیر خارجه سوریه گفت: رابطه میان سوریه و ایران، قابل معامله نیست و مبتنی بر تصمیم دو کشور دارای حاکمیت ملی است.


حضور ایران در سوریه قانونی است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از شبکه روسیا الیوم ؛ وزیر امور خارجه سوریه گفت بر خلاف حضور غیرقانونی آمریکا در خاک سوریه، حضور مستشاران ایرانی در این کشور، قانونی است.

ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه در مصاحبه اختصاصی با شبکه روسیا الیوم گفت رابطه میان دمشق و تهران، قابل معامله نیست. وی تاکید کرد حضور مستشاران ایرانی در سوریه، قانونی و بر اساس درخواست دولت سوریه صورت گرفته است؛ بر خلاف حضور آمریکا که به مثابه تجاوزگری به سوریه است.
ولید المعلم گفت: " مستشاران نظامی ایران به درخواست دولت سوریه در این کشور حضور دارند و حضور آنها، قانونی است. حضور آمریکا (در سوریه) غیرقانونی است و نمی توان این دو مسئله را به هم ربط داد. مسئله دوم این است که حضور آمریکا به مثابه اشغالگری و تجاوز است و متجاوز (از سوریه) بیرون خواهد رفت."
المعلم افزود: "رابطه میان سوریه و ایران، قابل معامله نیست. این رابطه مبتنی بر تصمیم دو کشور مستقل و دارای حاکمیت ملی است و این کشورها از تصمیم مستقل خود دفاع می کنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات تل آویو در قبال حضور ایران در سوریه، گفت: «در هر حال، سامانه پدافند اس-300 برای پاسخ به تهدیدات تل آویو کافی است.»

امیدواریم در ادلب مجبور به توسل به زور نشویم

وزیر امور خارجه سوریه ادامه داد مقامات سوریه امیدوارند از توسل به عملیات نظامی در ادلب خودداری کنند اما آنها این حق را برای خود محفوظ می دانند.
معلم گفت با وجود آنکه دمشق خواستار حل صلح آمیز اوضاع در استان ادلب است اما " حق مشروع " سوریه است که از شیوه های دیگری نیز استفاده کند.
وی افزود " ما ترجیح می دهیم توافق ادلب به اجرا گذاشته شود و مسئله از راه صلح آمیز یا به کمک آشتی ملی حل شود اما دولت سوریه برای برقراری حاکمیت خود این حق مشروع را دارد تا از راه های دیگری استفاده کند. باوجود این، ما نمی خواهیم به این مرحله برسیم. "
وزیر امور خارجه سوریه خاطرنشان کرد منطقه غیر نظامی در ادلب " تضمینی برای امنیت مردم است. سوری هایی که این راه را انتخاب کرده اند. "
وی افزود " من نمی گویم این توافق به خوبی به اجرا گذاشته شده اما یک آغاز است. "

آمریکا بقایای داعش را در التنف گردهم جمع کرده است

ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد آمریکا برای بقایای تروریست های داعش جایگاهی امن در پایگاه التنف سوریه فراهم کرده است.
وی خاطرنشان کرد این اقدامات بی فایده و غیر واقعی است.
معلم گفت :«آمریکایی ها بقایای تروریست های داعش را در این پایگاه جمع کرده اند و آنها را برای اینکه با ارتش سوریه بجنگند آماده می کنند. چرا این کار را انجام می دهند ؟ زیرا آنها می خواهند بحران سوریه ادامه پیدا کند و این به نفع اسرائیل است. »کلمات کلیدی


captcha