محمدزاده:امید است روزی برسد که بتوانیم در همه ماه‌های سال مسابقات قرآن را برگزار کنیم
تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت: 04:21:31


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e566c8b34bf425272feb9a128ad91c6a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/222396fb8ded1e679e62a40baab80a86.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ca273ef2a85c68dcb745167017e104d1.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 33945 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵/۱۱ ۱۷:۴۶                 حج وزیارت و اوقاف

آئین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن استان تهران برگزارشد

محمدزاده:امید است روزی برسد که بتوانیم در همه ماه‌های سال مسابقات قرآن را برگزار کنیم


ایرانیان_ مدیر کل اوقاف استان تهران گفت: امید است روزی برسد که بتوانیم در همه ماه‌های سال مسابقات قرآن را برگزار کنیم تا سطح بالاتر برود؛ البته این امکان در بقاع متبرکه وجود دارد، سازمان اوقاف بخش مهمی از ده میلیون حافظ را قبول کرده است که سازمان اوقاف سعی دارد در این راستا گام های موفقی را بردارد.


محمدزاده:امید است روزی برسد که بتوانیم در همه ماه‌های سال مسابقات قرآن را برگزار کنیم

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ، مراسم اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن استان تهران عصر روز پنج شنبه 10 مرداد 97در حسینیه ارشاد و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از مدیران این سازمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام غلامرضا محمدزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با اشاره به محل برگزاری مسابقات قرآن کریم استان تهران اظهار داشت: حسینیه ارشاد سالیان دراز است که مکان خطبا و فضلای بزرگ است، مسابقات قرآن بعد از ۲۰سال به مکانی که مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در آن برگزار می‌شد، بازگشت و این جای خوشحالی دارد.

وی ادامه داد: در این دوره از مسابقات در مرحله شهرستانی ۱۵۰۰ نفر شرکت کردند که از این میان ۲۷۰ نفر به مرحله استانی رسیدند، ما در سازمان اوقاف سعی می‌کنیم که از نظر کیفی مسابقات را به سطح برسانیم که متسابقین شرایط حضور در مسابقات سطح بالاتر را داشته باشند، به همین منظور مسابقات در شرایطی بسیار نفس گیر می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدزاده تاکید کرد: این دوره از رقابت‌ها در دو روز اول در بخش بانوان و در سه روز بعد از آن در بخش آقایان به کار خود ادامه داد، یکی از نکات این دوره هم حضور داوران برگزیده در این رقابت ها بود، از بین تمام شرکت‌کنندگان در این مرحله، ۴۵ نفر به مرحله کشوری راه پیدا کرده که امیدوارم در آن مسابقات نیز موفق باشند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران یادآور شد: خوشبختانه امروز قرآن در شهر تهران به خصوص منطقه‌ای که مسابقات در آن برگزار می‌شود گسترده تر شده است، ما بسیار خوشحالیم که فضای شهر و همچنین حسینیه ارشاد قرآنی شده بود، اما باید تلاش کنیم این فضا راتقاء پیدا کند و به درجات بالاتری از قرآن برسیم.

وی افزود: امید است روزی برسد که بتوانیم در همه ماه‌های سال مسابقات قرآن را برگزار کنیم تا سطح بالاتر برود؛ البته این امکان در بقاع متبرکه وجود دارد، سازمان اوقاف بخش مهمی از ده میلیون حافظ را قبول کرده است که سازمان اوقاف سعی دارد در این راستا گام های موفقی را بردارد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به بیان سخنانی پرداخت و گفت: خوشبختانه امسال شاهد اهتمام بیشتری در حضور استان‌ها در مسابقات قرآن بودیم، البته این امر با رهنمودهای ریاست سازمان اوقاف اتفاقات بهتری را رقم زد.

وی ادامه داد: ما امسال شاهد بودیم که استان هرمزگان مسابقات خود را خارج از مرکز استان برگزار کرد که این کار از سوی برخی از استان ها دیگر هم رخ داد، این کار در فضای قرآنی استان ها بسیار تاثیرگذار بود و باعث می‌شود فضای خوبی حاکم شود.

حسینی بیان کرد: مسابقات قرآن استان تهران هم باشکوه خوبی برگزار شد، امسال مسابقات قرآن با اتخاذ تصمیمات از پیش گرفته شد در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله مقدماتی از تحولات بسیار مفصل برخوردار است و با تجربه چهل سال برگزاری مسابقات تحول خوبی شکل گرفته که امیدواریم خود به یک رویداد جریان‌ساز تبدیل شود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ابراز داشت: ما براساس اصول نماینده سازمان اوقاف موظف هستیم که حداکثر هم‌افزایی را با بخش‌های دیگر داشته باشیم، لذا از همین مکان استمداد داریم که نهادهای دیگر مسابقات قرآن را متعلق به خودشان بدانند.

لازم به ذکر است که این مسابقات از روز شنبه، ششم مردادماه با رقابت در بخش بانوان آغاز شده و روز چهارشنبه دهم مرداد ماه نیز با به پایان رسیدن بخش آقایان به کار خود پایان داد.

در این دوره از مسابقات ۲۶۸ شرکت‌کننده در هشت رشته و دو بخش بانوان و آقایان رقابت داشتند.

برگزیدگان این مسابقات به مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که به میزبانی استان مرکزی برگزار می‌شود، راه خواهند یافت.کلمات کلیدی


captcha