موضوع زن و خانواده موضوعی ملی است/ باید با پرهیز از نگاه جناحی و گروهی نسبت به زن و خانواده به مسایل مربوط به این حوزه رسیدگی کرد/ باید سخنان نسل جوان را شنید و در مسیر رفع مشکلات گام برداشت
تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت: 22:00:41


http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e566c8b34bf425272feb9a128ad91c6a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/222396fb8ded1e679e62a40baab80a86.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ca273ef2a85c68dcb745167017e104d1.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://www.shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 31540 || تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۰ ۰۸:۵۸                 زنان ،جوان و خانواده

موضوع زن و خانواده موضوعی ملی است/ باید با پرهیز از نگاه جناحی و گروهی نسبت به زن و خانواده به مسایل مربوط به این حوزه رسیدگی کرد/ باید سخنان نسل جوان را شنید و در مسیر رفع مشکلات گام برداشت


ایرانیان_معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه موضوع زن و خانواده یک موضوع ملی است، گفت: باید با پرهیز از نگاه جناحی و گروهی نسبت به زن و خانواده مسایل مربوط به این حوزه را مورد رسیدگی قرار داد و تلاش داریم در هفته گرامیداشت زن در سطح ملی و با همکاری دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف و حتی با همکاری سایر قوا شاهد پیشرفت‌های بیشری در حوزه زنان و خانواده باشیم.


موضوع زن و خانواده موضوعی ملی است/ باید با پرهیز از نگاه جناحی و گروهی نسبت به زن و خانواده به مسایل مربوط به این حوزه رسیدگی کرد/ باید سخنان نسل جوان را شنید و در مسیر رفع مشکلات گام برداشت

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،دکتر معصومه ابتکار روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن بزرگداشت هفته زن با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهارداشت: مصمم هستیم در هفته زن با رویکردهای کاربردی و مؤثر، برنامه‌های مربوط به بهبود وضعیت زنان و خانواده را دنبال کنیم به گونه‌ای که با این رویکردها و جهت‌گیری‌ها سطح آگاهی عمومی نسبت به زن و خانواده ارتقاء یابد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه موضوع زن و خانواده یک موضوع ملی است، گفت: باید با پرهیز از نگاه جناحی و گروهی نسبت به زن و خانواده مسایل مربوط به این حوزه را مورد رسیدگی قرار داد و تلاش داریم در هفته گرامیداشت زن در سطح ملی و با همکاری دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف و حتی با همکاری سایر قوا شاهد پیشرفت‌های بیشری در حوزه زنان و خانواده باشیم.

دکتر ابتکار خاطر نشان کرد: ایام هفته زن  را به طبقات سنی تقسیم‌بندی کرده و نیازهای خاص هر طبقه سنی را مورد توجه قرار داده و با این دیدگاه، سیاست‌ها و برنامه‌های مربوط به هر گروه سنی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: طی روزهای گذشته نشستی در خصوص نقش فناوری اطلاعات و توانمندسازی زنان را با مشارکت وزارت ارتباطات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توان‌افزایی زنان در این حوزه‌ها برگزار کردیم و امیدواریم با چنین نشست‌هایی بتوانیم جریان‌سازی اجتماعی خوبی برای کمک به اشتغال بانوان در فضای مجازی ایجاد کنیم تا زنان در کنار مسئولیت‌های فردی و خانوادگی بتوانند با سهولت بیشتر اشتغال مورد علاقه خود را داشته باشند.

دکتر ابتکار خاطر نشان کرد: معاونت امور زنان و خانواده همچنین اشتغال زنان روستایی را به طور خاص مورد توجه قرار دارد و برای توان‌افزایی زنان روستایی و آموزش دختران روستایی و عشایری بازمانده از تحصیل، موافقتنامه‌ای با نهضت سوادآموزی امضاء کرده‌است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده توجه به حقوق شهروندی در حوزه زنان را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت نسبت به حقوق شهروندی و به جایگاه زنان در این حوزه توجه ویژه‌ای دارد. همچنین گفتگوهای ملی خانواده را مورد توجه ویژه قرار داده و تاکنون در ۱۰ استان اینگونه گفتگوها آغاز شده است و نهادینه شدن این موضوع می‌تواند در ارتقاء توانمندی زنان بسیار مؤثر باشد.

دکتر ابتکار در ادامه اهمیت حمایت از سازمان‌های مردم نهاد را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت از نقش‌آفرینی تشکل‌های مدنی، خیریه‌ها و مؤسسات غیردولتی بویژه در حوزه زنان و آسیب‌های اجتماعی حمایت می‌کند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده برگزاری نشست‌هایی با زنان شاخص علمی، هنری، فرهنگی، دیدار با شخصیت‌های مذهبی و خانواده معظم شهدا و جانبازان، افتتاح ۱۵ پارک بانوان در سراسر کشور را از جمله برنامه‌های هفته گرامیداشت زن عنوان کرد.

دکتر ابتکار خاطر نشان کرد: در اجرای دستورالعمل رئیس جمهور مبنی بر اختصاص ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی بانوان، مکاتباتی با وزرا و استانداران، داشته و از آنها خواسته‌ایم به گونه‌ای عمل کنند که این دستورالعمل به طور کامل اجرا شود و از زمان ابلاغ این بخشنامه در تاریخ ۳۰ مرداد سال جاری تاکنون ۲۳ نفر از بانوان در سطوح مختلف مدیریتی از جمله معاونت وزیر، منصوب شدند و تحولات خوبی در این راستا آغاز شده است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی در خصوص حجاب، اظهار داشت: احکام مربوط به حجاب به هیچ عنوان برای محدود کردن زنان نیست، ‌بلکه برای حفظ حرمت و حیثیت زنان و جلوگیری از سوء استفاده‌ از زنان می‌باشد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، فلسفه حجاب به عنوان بخشی از احکام اسلامی مورد تأکید مردم بوده و سپس به قوانین اجتماعی منجر گردید.

دکتر ابتکار افزود: امام راحل به عنوان یک فقیه و رهبر سیاسی محدودیتی برای پیشرفت زنان قائل نبودند و نگاه مترقی ما باعث پایه‌گذاری بسیار خوبی برای پیشرفت زنان بوده است و امروز همه شرایط لازم برای پیشرفت زنان وجود دارد، ضمن اینکه زنان ایرانی نیز با همت خود از این فرصت استفاده کرده و در عرصه‌های مختلف حضور فعال دارد و این پیشرفت‌ها می‌تواند الگویی برای جهان باشد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به سوال دیگری، خاطر نشان کرد: نقش زنان ایرانی در جامعه مدنی و فعالیت‌های اجتماعی بی‌بدیل و فوق‌العاده است و در بخش‌های مختلف با الهام‌بخشی و امیدافزایی، جریان‌سازی اجتماعی ایجاد می‌کند. امروز برغم برخی مشکلات پیشرفت زن ایرانی بسیار چشمگیر است و زنان مسلمان کشورمان این مسیر را با امید به آینده ادامه می‌دهد.

دکتر ابتکار خاطر نشان کرد: باید در نشست‌ها و گفتگوهای مختلف، سخنان نسل جوان را شنیده و با ایجاد مفاهمه و درک مشترک در مسیر رفع مشکلات گام برداشت و تلاش داریم، فضای مناسبی ایجاد کنیم تا نسل جوان بتواند دیدگاه‌های خود را در خصوص موضوعات مختلف مطرح کند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به سوالی درباره فعالیت سازمان‌های مردم نهاد، اظهار داشت: سازمان‌های مردم نهاد و جامعه مدنی جزو سرمایه اجتماعی ایران هستند که در آن گروه‌های مختلف عمدتاً با انگیزه‌های معنوی مشغول تلاش و فداکاری هستند. در دولت آیین‌نامه سازمان‌های مردم نهاد را تصویب کرده تا این سازمان‌ها در چارچوب قانون به فعالیت بپردازند.

دکتر ابتکار خاطر نشان کرد: در برخورد با تخلفات احتمالی از سوی سازمان‌های مردم نهاد، باید مراقبت داشت که اولاً پس از طی مراحل قانونی و اثبات جرم نسبت به معرفی متخلف اقدام شود و ثانیاً مواظب بود که در این مسیر به سرمایه اجتماعی آسیب نرسد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: نهادهای مدنی حتماً باید در چارچوب قانونی فعالیت کنند و نسبت به آسیب‌هایی که آنها را تهدید می‌کند، نظارت و مراقبت داشته باشد.

دکتر ابتکار در خصوص نقل قولی که از وی در رابطه با آیت الله مکارم شیرازی طی روزهای اخیر مطرح شده اظهار داشت: این خبر اشتباه بوده و چنین ملاقاتی انجام نشده است.

وی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها، اظهار داشت: در این زمینه مذاکراتی با پیگیری‌های معاونت امور زنان و امور خانواده ریاست جمهوری انجام شده و امیدواریم با برنامه‌ریزی درست و توجه به چارچوب‌های قانونی و شئونات اسلامی، مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ سازمان غیردولتی مربوط به زنان و خانواده و کودکان در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که برای حمایت و تقویت آنها برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

دکتر ابتکار افزود: در خصوص حمایت از زنان سرپرست خانوار، کارگروه ملی تشکیل شده و هماهنگی و تقسیم کار بین دستگاهی نیز در این رابطه صورت گرفته است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از آغاز کمپین ارمغان ۲ با همکاری سازمان زندان‌ها و ستاد دیه خبر داد و گفت:‌ تلاش داریم با این کمپین ۲۵۰ زن زندانی جرایم غیرعمد، با مشارکت مردم تا شب عید از زندان آزاد شوندکلمات کلیدی


captcha